Płytki ceramiczne

Beton
Płytki imitujące beton to jedna z najbardziej bezpiecznych dla użytkowników form wykończenia pomieszczeń. Ich antypoślizgowa struktura zapewnia skuteczną ochronę przed upadkami, dzięki czemu korzystanie z domowych przestrzeni staje się jeszcze bardziej komfortowe. Kafelki wyróżniają także właściwości antykorozyjne, dzięki temu prezentują się nieskazitelnie przez długie lata. Podłoga wykonana z płytek betonowych doskonale sprawdzi się nie tylko w domowych wnętrzach, ale również na tarasach, czy balkonach.

Drewno
Płytki imitujące drewno oferują wiele możliwości aranżacyjnych, które sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Gres to doskonała alternatywa dla dębowego parkietu w salonie – dzięki niemu stworzysz ciepłe, przytulne wnętrze, które będzie zapraszać do relaksu. Jeśli Twoją przestrzeń kuchenną wypełniają meble wykonane z drewna i pragniesz zachować spójną koncepcję wizualną pomieszczenia, bez problemu dobierzesz kolor płytek, który będzie tworzył harmonijną całość z pozostałymi elementami.

Kamień
Dekoracyjny kamień naturalny oraz płytki imitujące kamień nie wychodzą z mody od wielu sezonów. Kamień to niezwykle wytrzymały i funkcjonalny materiał, który pasuje do wielu współczesnych wnętrz. Jest niezwykle uniwersalny – wykorzystuje się go przy urządzaniu łazienek, kuchni i salonów. Może stanowić dominujący element całej aranżacji albo tylko dekoracyjny akcent.

Mozaika
Najnowszym trendem, który zyskuje na popularności, są płytki cegiełka. Ich charakterystyczny kształt i faktura nadają przestrzeni industrialnego charakteru, a jednocześnie wprowadzają do niej ciepło i przytulność. Równie oczarowujące i warte uwagi są inne trendy, takie jak mozaika heksagonalna i płytki w jodełkę! Mozaika heksagonalna, znana również jako sześciokątne kafelki, dodaje nowoczesności i dynamicznego designu, tworząc hipnotyzujące wzory! Z kolei płytki w jodełkę to klasyczny i jednocześnie ponadczasowy wybór, wracają do łask, dodając przestrzeniom wyrafinowanego stylu.

Monokolor
Płytki monokolorowe nie bez powodu cieszą się coraz większą popularnością – są uniwersalne i oferują wiele możliwości stworzenia ciekawej aranżacji. Jednolity kolor sprawi, że z łatwością dopasujemy je do wnętrza o każdym metrażu i w każdym stylu. Płytki monokolor mogą pełnić istotną funkcję w strategicznym planowaniu estetyki pomieszczeń, będą doskonale współgrać z pozostałymi elementami w minimalistycznych przestrzeniach.

Producenci płytek ceramicznych dostępnych w naszym sklepie